zajęcia pozalekcyjne


Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku


Zajęcia pozalekcyjne są jednym z ważniejszych działań skierowanych bezpośrednio do naszych uczniów zarówno z Technikum, jak i Szkoły Branżowej. Zajęcia te mają rozwijać kreatywność i twórcze myślenie wzmacniające uzdolnienia kierunkowe, jak również przygotowywać uczniów do udziału w olimpiadach, czy konkursach. Zajęcia pozalekcyjne mają na celu rozwijać nie tylko inteligencję i zdolności twórcze, ale także poprzez indywidualne podejście do ucznia poszerzanie wiedzy w danej dyscyplinie naukowej, tematycznej, sportowej, czy hobbystycznej.


  Zajęcia sportowe

Oferujemy bogaty katalog pozalekcyjnych zajęć sportowych dla naszych uczniów. Nasze zajęcia kierujemy do wszystkich miłośników zdrowego trybu życia. Organizujemy zajęcia zarówno dla naszych uczennic jak i uczniów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie.
Kochamy sport i aktywność fizyczną. Chcemy zarażać swoją pasją innych. Motywować do uprawiania sportu, do regularnych treningów. Każdy uczeń jest przez nas traktowany indywidualnie. Osobom niezdecydowanym pomagamy w wyborze idealnych treningów sportowych dla siebie. Wspólne treningi to nie tylko lepsza motywacja, ale także doskonały sposób na spędzenie razem czasu.
Zapisz się na zajęcia i poczuj pasję do sportu we krwi.


  Zajęcia plastyczne

Nauka i poznanie przez sztukę, poprzez różnorodne techniki wypowiedzi artystycznej to droga do szczególnie wrażliwego i wnikliwego poznania świata. To nie tylko pasja czy sposób wypowiedzi, nie tylko myśl o przyszłości, czy podjęcie próby uzyskania niezbędnej wiedzy i umiejętności; to nauka patrzenia, obserwacji, wyostrzenia zmysłów. Analiza rzeczywistości poprzez próbę interpretacji i przedstawienia jej w rysunku, malarstwie, rzeźbie, grafice i innych dziedzinach szeroko pojętej sztuki. Proponujemy urozmaicenie drogi wytyczonej przez ogólną edukację, odrzucenie schematu.


  Zajęcia muzyczne

Zajęcia muzyczna rozwijają słuch, wyobraźnię i poczucie rytmu, a także inspirują do muzycznych zabaw. Jeżeli chcemy wykształcić słuch muzyczny, zobaczmy i zbadajmy świat muzyki.
Podczas zajęć nasi uczniowie rozwijają swoją technikę wokalną, uczą się prawidłowej postawy, oddechu i poprawiają dykcję. Młodzi wokaliści poznają tajniki interpretacji piosenki oraz uczą się profesjonalnego zachowania na scenie. Pracując nad swoim indywidualnym repertuarem, nabierają doświadczenia poprzez występy na różnych imprezach.


  Koło historyków

Zajęcia koła historycznego przeznaczone są dla uczniów, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę z zakresu historii oraz którzy posiadają już podstawowy zasób wiedzy historycznej. Celem zajęć jest rozwijanie pasji historycznych oraz wskazanie uczniom nowych sposobów spędzania wolnego czasu.
Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań historycznych oraz wpajanie uczniom ciekawości poznawczej, aktywnej postawy wobec rzeczywistości oraz podstawowych wartości humanistycznych i patriotycznych.


  Liga Ochrony Przyrody

Nasze zajęcia mają na celu przede wszystkim rozwijanie umiejętności patrzenia, a w rezultacie dostrzegania całej gamy subtelności oraz docenienia bogactwa rozwiązań obserwowanych w naturze. Na naszych zajęciach tworzymy i pielęgnujemy podejście otwarte na różnorodność, na wywoływanie i podsycanie kreacji, dostrzeganie nieodkrytych dotąd tajników przyrody, równocześnie pielęgnując wrażliwość estetyczną jak najrzadszą i najdelikatniejszą roślinę. Dostarczamy dodatkowych bodźców do ogólnego rozwoju, znacząco wpływając na wzbogacenie samodzielnych poszukiwań odkrywczych i obserwacyjnych.


  Koła językowe

Zastanawiasz się, jak najlepiej nauczyć się języka obcego?
Dowiedz się więcej jak przełamać swoje wewnętrzne bariery i nabrać swobody w mówieniu w języku obcym, a dodatkowo przeżyjesz niezapomnianą przygodę.
Dowiedz się co zyskasz zapisując się na nasze zajęcia językowe.
Rozpocznij swoją językową przygodę już dziś!
Nauka języka obcego nie musi być wcale trudna oraz czasochłonna.


  Koło fizyka

Zajęcia dodatkowe z fizyki mają na celu rozbudzenie zainteresowania zjawiskami fizycznymi występującymi w przyrodzie. Chcielibyśmy by nasi uczniowie poznali i zrozumieli zjawiska fizyczne, z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Przyjrzymy się ważniejszym osiągnięciom nauki w dziedzinie fizyki oraz ich znaczeniu dla rozwoju techniki i cywilizacji. Będziemy rozwijać wytrwałość w dążeniu do celu, a także umiejętność zadawania pytań i zaspokajania swojej ciekawości związanymi z prawami fizyki.


  Klub technika

Klub Technika prowadzi zajęcia łączące w sobie poznawanie ciekawych rozwiązań technicznych z solidnym treningiem logicznego myślenia.
Chcesz rozwijać swoje zdolnosci techniczne, budować, konstruować projektować? Chcesz zgłębić tajniki elektroniki? – to zajęcia dedykowane dla Ciebie!
Zapraszamy


  Koło turystyczne

Zajęcia koła adresowane są dla chętnych uczniów, którzy chcą rozwijać zainteresowania krajoznawcze i turystyczne. Program obejmuje wiedzę o dorobku kulturowym, uwarunkowaniach przyrodniczych, problematyce społecznej i ekologicznej naszego regionu. Założeniem programu jest przekazanie wiedzy w celu jej praktycznego wykorzystania, a przede wszystkim umożliwienia nabycia umiejętności na podstawie wybranych zagadnień. Organizowanie są wycieczki oraz wyjścia turystyczne. Założeniem podstawowym jest maksymalne aktywizowanie uczniów w czasie wycieczek, ale także angażowanie ich w przygotowanie wyprawy – wyszukiwanie informacji o miejscach zwiedzanych pod względem historycznym, kulturowym, kompletowanie ekwipunku, poszukiwanie map i planów miast, przygotowanie zabaw, konkursów itp.


  Koło barmańskie

Uczestnicy nie tylko rozwijają swoje umiejętności w zakresie przygotowania elementów dekoracyjnych oraz sporządzania cocktaili metodą klasyczną, ale także zapoznają się z angielskim nazewnictwem sprzętu barmańskiego, szkła barowego oraz etapami sporządzania cocktaili.


  Samorząd uczniowski

Uczniowie pomagają w planowaniu życia kulturalnego i pracy w szkole.
Wszechstronne działania zobowiązujące uczniów do rzetelnej nauki, tworzenia przyjaznej atmosfery w szkole, okazywania szacunku dorosłym i rówieśnikom – to jedne z nielicznych haseł naszych samorządowców